وضعیت کاربر: میهمان  | ورود | عضویت

اخبار ویژه

Fa | En

نشریات داخلی انجمن ماشین آلات سنگین

خبرنامه الکترونیکی

رئیس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی ایران گفت: معدن به راحتی می تواند جایگزین نفت شود

 
رئیس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی ایران گفت: معدن به راحتی می تواند جایگزین نفت شود
معدن به راحتی می تواند جایگزین نفت شود
دنیای معدن: رئیس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی ایران گفت: معدن به راحتی می تواند جایگزین نفت شود همچنین معدن نه تنها توانایی جایگزینی نفت را دارد بلکه می تواند چندین برابر درآمد های نفتی را برای کشور ایجاد کند.

به گزارش دنیای معدن، بهرام شکوری در گفت وگویی، در خصوص وضعیت ظرفیت معادن ایران، گفت: اگر در کشور به معدن توجه جدی کنند این بخش به راحتی می تواند جایگزین نفت شود همچنین معدن نه تنها توانایی جایگزینی نفت را دارد بلکه می تواند چندین برابر درآمد های نفتی را برای کشور ایجاد کند.

وی افزود: در حال حاضر ایجاد درآمد های نفتی کشور حاصل چند چاه نفت بوده در حالی که هر معدن در هر نقطه ای از کشور حکم یک چاه نفت را دارد.

رئیس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی ایران بیان کرد: معادن بیشتر در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته قرار دارد بنابراین نگاه به هر کدام از معادن به عنوان یک چاه نفت می تواند باعث توسعه و آبادانی مناطق توسعه نیافته، ایجاد اشتغال در مناطق محروم و توزیع درآمد برای آحاد جامعه باشد به همین منظور سرمایه گذاری در بخش معدن پایدار بوده و اشتغال پایداری را نیز ایجاد می کند.

شکوری اظهار کرد: توسعه بخش معدن توسعه کشور را به همراه دارد در آینده دولت ها به جای اینکه درآمد های نفتی را صرف هزینه های جاری کشور کنند می توانند درآمد های ارز حاصل از نفت را به سمت زیرساخت هایی، چون تقویت ناوگان حمل و نقل جاده ای، توسعه حمل ونقل ریلی، توسعه بنادر که در صادرات و واردات مهم است بروند.

وی خاطر نشان کرد: تمامی این زیرساخت ها کمک می کند که بخش های اقتصادی مخصوصاً معدن توسعه پیدا کند.

رئیس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد: کشور ایران در کمربند آلپ، هیمالیا بوده به طوری که ۱۲ و نیم درصد از این کمربند در کشور ما قرار گرفته است بنابراین مهم ترین عناصر و مواد معدنی که در دنیا وجود دارد ما در کشور داریم که یکی از ارزشمند ترین این منابع مس است.میزان

تاريخ تنظيم: شنبه 30 بهمن ماه 1400