وضعیت کاربر: میهمان  | ورود | عضویت

اخبار ویژه

Fa | En

نشریات داخلی انجمن ماشین آلات سنگین

خبرنامه الکترونیکی

معرفی انجمن

 

"انجمن تولیدکنندگان و واردکننده ماشین آلات سنگین معدنی، ساختمانی و راهسازی"  به منظور ساماندهی تولید، واردات و خدمات و نیز صادرات خدمات و کالا در امور مربوط به ماشین آلات سنگین راهسازی، معدنی، ساختمانی، عمرانی، ریلی، حفاری در اردیبهشت سال 1390 تاسیس ­گردید. این انجمن فراهم کردن زمینه سرمایه گذاری در تولید، انتقال تجربیات علمی و عملی و نیز دفاع از منافع مشروع اشخاص حقوقی و حقیقی عضو را بخشی از وظایف خود میداند.

نقش ویژه و تأثیرگذار ماشین آلات سنگین سرمایه ای در اجرای پروژه های عمرانی (زیرساخت و توسعه ای) همچون توسعه راه ها، سدسازی، راه آهن، فرودگاهها، معادن، ساختمان و ... می بایست همواره و به صورت ویژه مدنظر برنامه ریزان و دولتمردان قرار گیرد.

ارتباط سازنده با دیگر تشکلهای همسو در راستای توسعه و آبادانی کشور، مشارکت در پیشنهاد و تدوین آیین نامه ها و قوانین مرتبط با صنعت احداث، ایفای نقش موثر در نهادها و مراکز تصمیم گیری، جایگاه حرفه ای و تخصصی این انجمن را به عنوان تنها انجمن ماشین آلات سنگین کشور ارتقاء بخشیده است.

بازاریابی مستمر با کسب اطلاعات مربوط به عرضه و تقاضا، قیمت، بازارهای مصرف و تولید برای ارائه به اعضاء با بهره گیری از آخرین رهیافت های جهانی جهت نیل به اهداف قانونی توسعه تجارت و فضای کسب و کار کشور در کنار مشارکت گروهی در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها و تهیه و تنظیم پیش نویس قوانین و مصوبات مرتبط با کسب و کار مربوط به ماشین آلات سنگین در جهت حفظ منافع مالی و اعضاء با هماهنگی اتاق از وظایف این انجمن می باشد.

انجمن همچنین باید در راستای ایجاد ارتباط با بانک ها، سازمان های اعتباری کشور و سازمان های مالی و پولی بین المللی در قالب قوانین جمهوری اسلامی و فراهم سازی زمینه تسهیلات مالی در جهت توسعه فعالیت های اعضا تلاش کند. به علاوه ایجاد بانک اطلاعاتی در زمینه های مرتبط با اهداف و وظایف انجمن، فعالیت های صادراتی اعضا و اطلاع رسانی از طریق ایجاد شبکه اطلاع رسانی و نشر کتب، مجلات و بروشورهای تخصصی نیز از جمله دیگر وظایف انجمن محسوب می شود.

انجام هرگونه فعالیت های علمی، تحقیقاتی در داخل و خارج کشور در چارچوب قوانین موضوعه برای نیل به اهداف انجمن، تلاش برای توسعه تجارت کالاها و یا خدمات موضوع فعالیت انجمن، کمک به تحقق هدفهای کمی و کیفی تعیین شده برای تجارت کالاها و یا خدمات موضوع فعالیت انجمن و نیز حمایت از منافع مشترک اعضا را نیز می توان در زمره اهداف و وظایف انجمن قرار داد.

این تشکل قرار است زمینه های لازم به منظور ارائه خدمات حقوقی و مشورتی به اعضا، تشویق و حمایت از سرمایه گذاری در آن بخش از تولید که زمینه افزایش تجارت کالا، یا خدمات را فراهم می کند و نیز جلوگیری از انجام رقابت های ناسالم اعضا در فضای کسب و کار با استفاده از ضوابط کمیته انضباطی اتاق را فراهم کرده و در تدوین و اجرای استانداردهای مورد نیاز کالاها و خدمات موضوع فعالیت انجمن و کنترل آن از طریق شرکت های بازرسی مشارکت کند.

انجمن بر اساس اختیارات و وظایفش می تواند نسبت به رفع اختلافات فی مابین اعضا و عند اللزوم از طریق حکمیت مرکز داوری اتاق و نیز معرفی اعضا به وزارتخانه ها و سازمان های مختلف برای استفاده از خدمات و تسهیلات مورد نیاز اقدام کند. به علاوه اجرای آن دسته از وظایف اجرایی و تصدی گرایانه وزارتخانه ها و سازمان های اقتصادی که به انجمن تفویض می شود در کنار تهیه گزارش­های عملکرد انجمن و ارزیابی آن، طرح مسائل و مشکلات همراه با پیشنهاد راه حل های اجرایی برای رفع مشکلات و ارائه گزارش مزبور به اتاق نیز از جمله دیگر وظایف این نهاد است.

انجمن همچنین می تواند پیشنهادهای اجرایی جهت رفع مشکلات صادرات گروه کالایی و یا خدماتی موضوع فعالیت انجمن مربوط به نهادها و سازمان ها و وزارتخانه های ذیربط ارائه داده و برگزاری و یا حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی مرتبط را در دستور کار خود قرار دهد. افزون بر اینکه کوشش برای جذب سرمایه، فن آوری، مدیریت، دانش فنی و نیروی انسانی ماهر خارجی برای رشد و ارتقای زمینه های مرتبط با حوزه ماشین آلات سنگین، برگزاری دوره های آموزشی و انجام تحقیقیات علمی، صنعتی و تجارتی مورد نیاز اعضا و برگزاری و حضور در همایش های تخصصی و میز گردهای مختلف داخلی و خارجی و تألیف و ترجمه مقالات علمی در زمینه موضوعات مرتبط، بر مبنای اساسنامه بر عهده انجمن تولیدکنندگان و واردکنندگان ماشین آلات سنگین معدنی، ساختمانی و راهسازی است.

این تشکل می تواند اعضا را به اجرای صحیح مقررات تجاری و صنعتی کشور و اساسنامه و مقررات و ضوابط انجمن و همکاری مستمر با کمیته انظباطی اتاق ملزم کرده و به منظور تحقق اهداف اعضا که متضمن اهداف ملی است، در راستای تاسیس شرکت های بزرگ (هلدینگ ها، گروه ها و کنسرسیوم ها) برنامه ریزی و حرکت کند.