وضعیت کاربر: میهمان  | ورود | عضویت

اخبار ویژه

Fa | En

نشریات داخلی انجمن ماشین آلات سنگین

خبرنامه الکترونیکی

اخبار سایت

 
صالحی : عقب‌ماندگی با هوشمندسازی معادن رفع نمی‌شود
اکنون بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته به سمت هوشمندسازی معادن و معدن‌کاری دیجیتال پیش رفته‌اند. در حالی که معدن‌کاران ایرانی هنوز در تنگنای تأمین و واردات ماشین‌آلات هستند، آیا می‌توان امید داشت که در کشور معدن‌کاری دیجیتال اتفاق بیفتد یا هوشمندسازی معادن صرفاً یک نمایش تبلیغاتی است؟
در ۴ ماهه نخست امسال انجام شد؛رشد ۳ برابری واردات ماشین آلات معدنی
دنیای معدن: در چهار ماهه نخست ۱۴۰۱، حدود ۳۴.۵ میلیون دلار انواع ماشین آلات معدنی و راهسازی وارد کشور شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، رشد ۳.۲ درصدی داشته است.
لزوم حمل‌ونقل خودران و هوشمند در معادن
دنیای معدن: کنترل ماشین‌‌‌‌آلات و تجهیزات توسط یک اپراتور از راه دور برای بشر بسیار جذاب و کاربردی است. در مناطق آلوده که ورود انسان به آن محدوده ناممکن است، در سطوحی که انتقال انسان به آن محل هنوز غیرممکن است (مانند سطح مریخ) یا حتی برای کاهش تماس نیروی کار با ماشین‌‌‌‌آلات و افزایش سرعت انجام یک فرآیند، از این نوع ماشین‌‌‌‌آلات استفاده می‌شود.
الله وردی دهقانی : چرا نمی‌گذاریم ماشین آلات نو به کشور وارد شود
عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی درباره اینکه ممنوعیت واردات ماشین آلات معدنی چه ضربه‌ای به معدن داران کشور وارد کرد گفت: کشور ما جزو ۱۰ کشور برتر معدنی دنیا است، ولی ممنوعیت واردات ماشین آلات معدنی هزینه‌های تولید پیمانکاری و بهره برداری از معادن را بالا برده است.
اقتصادآنلاین گزارش می دهد؛ تیشه ماشین آلات فرسوده به ریشه معادن
ایران یکی از کشورهایی است که ذخایر غنی و قابل توجه زیرزمینی در بخش نفت و گاز و معادن دارد. استفاده از این ذخایر می تواند درآمد قابل توجهی ارزی و ریالی برای کشور داشته و در عین حال، کشور را از واردات بسیاری از مواد معدنی و اولیه برای بخش های مختلف تولید بی نیاز کند. در بخش نفت و گاز از هنگامه ای که اولین چاه نفت در مسجد سلیمان کشف شد، واردات دستگاه ‌های پیشرفته به لطف کشورهای استعماری برای غارت این ذخایر وارد ایران شد. در عین حال معادن نیز با همین شرایط مورد سواستفاده بود اما نه به اندازه طلای سیاه.
طرح فوری مجلس و دولت؛ تعرفه گمرکی واردات ماشین آلات ۱درصد می‌شود
معاون صنایع عمومی وزارت صمت از تعیین تکلیف تعرفه واردات ماشین‌آلات صنعتی و معدن در مجلس شورای اسلامی خبر داد.
علی‌اکبر کریمی، عضو کمیسیون صنایع و نماینده مردم اراک: واردکننده ذی‌صلاح باید واردات را در اختیار گیرد
دنیای معدن: واردات ماشین‌آلات معدنی همچنان باوجود سخت‌گیری های وزارت صمت، همچنان ادامه دارد؛ درحالی که به گفته عضو کمیسیون صنایع مجلس، اگر قرار بر واردات است، باید از سوی شرکت‌های ذی‌صلاح صورت گیرد.
دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان شن و ماسه عنوان کرد؛مشکل ممنوعیت واردات ماشین‌آلات
دنیای معدن- سید سجاد موسوی : کاهش عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی و رکود ساختمان‌سازی، تهیه بخش عمده سوخت موردنیاز از واسطه‌ها و موانع واردات ماشین‌آلات معدنی از مهم‌ترین مشکلات واحدهای تولیدی شن و ماسه کشور به شمار می‌رود.
عضو کمیسیون صنایع مجلس؛ ممنوعیت واردات ماشین آلات معدنی، خود تحریمی است
عضو کمیسیون صنایع مجلس درباره چالش های موجود در حوزه ماشین آلات معدنی گفت: حوزه معدن، بعد از نفت که یکی از پتانسیل های بزرگ موجود در کشور است که البته به دلیل عدم استفاده مناسب به یکی از تهدیدهای موجود در کشور تبدیل شده است.
عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات؛ تعلل دولت در واردات ماشین آلات معدنی قابل قبول نیست
عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه در دولت جدید موانع کمتری برای واردات ماشین آلات معدنی وجود دارد گفت، امکان واردات این ماشین آلات فراهم شده اما باید دقت کنیم که به محصولات داخلی ضربه نخورد. در عین حال واردات ۵هزار ماشین آلات معدنی مصوبه مجلس و لازم الاجراست.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس؛ بحران ماشین آلات معدنی با ادامه ممنوعیت واردات
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی می گوید: مجلس در بودجه ۱۴۰۱ دولت را موظف به واردات ۵هزار ماشین آلات حوزه معدن کرده است و باید برنامه عملیاتی این واردات توسط دولت تدوین می شد اما ما تاکنون برنامه‌ای از سوی دولت ندیده‌ایم.
عضو کمیسیون انرژی مجلس؛ ممنوعیت واردات ماشین آلات معدنی؛ ثروت داریم ولی ابزار استفاده از آن را نه!
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درباره اهمیت به روز بودن ماشین آلات معدنی کشور گفت: امروزه یکی از الزامات کسب درآمد در حوزه معادن در دسترس بودن ماشین آلات است. اینکه ما محل کسب ثروت را داشته باشیم، اما ابزار لازم را برای دسترسی و استفاده از آن ثروت را نداشته باشیم، یکی از بدترین شیوه های مدیریت در دنیا است. به دلیل اهمیت این موضوع، مجلس به آن ورود کرد و مصوبه ای برای واردات ماشین آلات معدنی به کشور در لایحه بودجه ۱۴۰۱ مصوب کرد.
پیمان پاک : ثبت اولین سفارش رسمی واردات کشور با رمزارز
به گفته علیرضا پیمان پاک، رییس کل سازمان توسعه تجارت، اولین ثبت سفارش رسمی واردات با رمزارز انجام شد.
افزایش بهره وری با استفاده ازماشین آلات هوشمند
دنیای معدن:سجاد غرقی/ نایب رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران- دگرگونی های بزرگ در صنعت، کشاورزی، تولید و حمل ونقل در اواسط قرن هجدهم منجر به وقوع انقلاب صنعتی شد که بیانگر اولین رابطه علم و صنعت است. انقلاب صنعتی اول بر پایه مکانیزاسیون نیروی آب و بخار شکل گرفت، انقلاب صنعتی دوم بر پایه دستیابی به الکتریسیته و اختراع موتور و انقلاب صنعتی سوم بر پایه کامپیوتر و اتوماسیون شکل گرفت و حالا انقلاب صنعتی چهارم بر اساس سیستم های فیزیکی سایبری در حال رخ دادن است که روز به روز شیوه های تولید را در صنایع مختلف دچار تغییر می کند.
معدنداران کرمانشاه : میانگین عمر ماشین آلات معدنی کرمانشاه به بیش از ۲۰ سال رسیده است
دنیای معدن: به گفته معدنداران استان کرمانشاه، میانگین عمر ماشین آلات معدنی کرمانشاه به بیش از ۲۰ سال رسیده است.
نایب رییس کمسیون صنایع مجلس مطرح کرد؛ تولیدکننده ماشین آلات داخلی کجا هستند؟
دنیای معدن-نایب رییس کمسیون صنایع مجلس گفت: ماشین آلات از مهم ترین ابزار تولید در بخش معدن هستند که بیشترین کاربرد آن ها در پروژه های راه سازی، معدنی و عمرانی است و به انواع مختلف با کاربردهای گوناگونی تقسیم می شوند. بر اساس قوانین و دستورالعمل های وضع شده در مهر و موم های گذشته، عرضه ی ماشین آلات معدنی کاهش چشمگیری یافته و این موضوع با توجه به تقاضای بالا، منجر به افزایش هزینه ی تأمین ماشین آلات معدنی شده است.
در حاشیه سفر فاطمی امین از بلاروس انجام شد:بازدید وزیر صمت از شرکت بلاز
دنیای معدن: سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه وزیر صنعت بلاروس، از شرکت بلاز تولید کننده ماشین آلات سنگین و فوق سنگین معدنی آن کشور دیدن کرد.
در کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران بررسی شد : تامین ماشین‌آلات معدنی در بلاتکلیفی
دنیای‌اقتصاد : به‌نظر می‌رسد جلسات پی‌درپی بخش‌خصوصی و دولت برای رفع موانع واردات ماشین‌آلات معدنی ثمربخش بوده و هر دو طرف به یک برنامه مدون دست یافته‌‌‌‌‌‌‌‌اند. این‌بار اتاق بازرگانی تهران میزبان یکی از این جلسات بود. اتفاق‌نظر نسبی طرفین نویدبخش تدوین بخشنامه‌‌‌‌‌‌‌‌ای کم نقص است.
بهرام شکوری؛ماشین آلات معدنی خودرو لوکس نیستند/ تولید در گرو واردات
دنیای معدن: فعال اقتصادی حوزه معدن گفت: ماشین آلات سنگین معدنی، خودرو لوکس و ماشین‌های سواری نیستند که ابزار تفریح به حساب بیایند، کارکرد دیگری جز تولید برای ماشین‌آلات معدنی وجود ندارد و این ماشین‌آلات در عمل خطوط تولید محسوب شده و مقایسه‌ آن با خودروی سواری و اعمال محدودیت‌ بر واردات آن از اساس نادرست است.